O blogu

8 sierpnia 2021 Wyłączone przez gielo

Blog powstał z myślą o tym, aby zebrać w jednym miejscu moje doświadczenia i zdobytą wiedzę, które wynikają głównie z moich pasji, zainteresowań i pracy zawodowej.

Linuksem zajmuję się już ponad 20 lat, administracją serwerami od ponad kilkunastu, elektroniką i programowaniem około 10ciu, więc jpewne doświadczenie w tym temacie już posiadam, także wiedzę o tym jak na przestrzeni lat rozwijały się poszczególne dziedziny, jak do nich podchodzili ludzie, hobbyści i profesjonaliści. To w pewnym stopniu pozwala mi przewidzieć jaka będzie przyszłość linuksa, elektroniki, programowania, i w którym kierunku będzie ona zmierzać. Przynajmniej ta najbliższa przyszłość. Pozwala mi to skupić się na rzeczach ważnych i publikować artykuły, które będą przydatne nie tylko przez rok, czy kilka miesięcy ale przynajmniej przez kilka lat.

Z wykształcenia jestem matematykiem oraz informatykiem, stąd też przepraszam ciebie z góry za dość techniczny język, mimo że staram się pisać językiem potocznym, aby był on zrozumiały dla każdego, to wiem, że nie zawsze mi to wychodzi. Jeśli czegoś nie rozumiesz, coś wydaje się tobie niezbyt jasne, zawsze możesz pod danym artykułem pozostawić komentarz z pytaniem, a ja postaram się na nie odpowiedzieć w jak najkrótszym czasie. Taka forma pozwoli na pomoc także innym osobom, którzy mogli by mieć podobne pytania, a mi nie odpowiadać ciągle na te same pytania, a czas ten poświęcić na publikację nowych artykułów.

Blog przeznaczony jest głównie dla hobbystów ale wierzę w to, że materiały tu zawarte pomogą czasem i osobom zajmującym się zawodowo daną tematyką

Gielo